yandex

İstatistiksel Analiz Hizmetleri

İstatistiksel analiz hizmeti verebilmemiz için, öncelikli olarak siz değerli müşterilerimizden anket formunu, hipotezlerinizi ve ek istediğiniz istatistiksel analizler varsa belirtmenizi ve bize mail atmanız gerekmektedir. Sonrasında kısa sürede hem süre hem fiyatlandırmada size dönüş yapmaktayız. Siz tamam çalışmamı başlatın dedikten sonra, konuşulanlar size yazılı bir şekilde mail olarak gelecektir.

İstatistiksel Analiz Raporlama Hizmet Süreci


Müşterilerimizin çalışmalarında ekibimizdeki uzman istatistikçi arkadaşlarımızdan biri, kendisiyle iletişime geçerek, çalışma hakkında tüm süreçleri bir arada yürütmektedir.

Araştırmacıların nicel alanda çalışmalarının analizleri için SPSS programı kullanılarak analizler yapılmaktadır. SPSS analizleri, veri analizinin en önemli parçasıdır. Karşılaştırma testleri (anova f testi, bağımsız örneklem t testi, paired sample t testi, kruskal wallis h testi, wilcoxon t testi, mann whitney u testi) yapılmaktadır. Bunların yanı sıra spss analizlerinden çok değişkenli istatistiksel yöntemlerden regresyon analizi, faktör analizi gibi analizlerde olmaktadır.

Amos ile yapılan yapısal eşitlik modeli analizleri de bulunmaktadır. Analizlere geçmeden detaylı yapısal eşitlik modeli varsayımlarını göz önünde bulundurarak, analizlere geçilmektedir.Path analizi, doğrulayıcı faktör analizi vb. analizler yapılmaktadır.

Araştırmacılar nitel alanda çalışmaların analizleri için Maxqda/Nvivo programı kullanılarak analizler yapılmaktadır. Nitel alanda çalışmalarda en yaygın kullanılan programlar Maxqda/Nvivo programlarıdır. Nitel çalışmalar nicel çalışmalara göre daha detaylı şekilde araştırmacıyla birlikte yürütülerek yapılmaktadır.

Analiz raporlama hizmeti bittikten sonra da müşterimize yapılan analizlerin anlatımını güzel bir şekilde eğitim ofisimize davet ederek ya da telefonda güzel şekilde anlatımını sağlamaktayız. Sonrasında danışman hocanın ekstra ya da düzeltilmesini istediği bir şey olduğunda ivedilikle dönüş yapmakta ve ekstra ücret talep etmemekteyiz.

Bu yazıyı paylaş

Yorumlar

Konuya yorum yaz


HEMEN ARAYIN